Новини
-
КАРТИ ПАМ'ЯТІ
31.12.2014Цифрова карта пам’яті – це запам’ятовувальний пристрій компактних розмірів, який використовується для запису, збереження і передачі інформації.
Давайте розглянемо основні характеристики карт пам’яті, які необхідно врахувати при її покупці.
1. Формат карти пам’яті.
На даний момент відомо досить багато форматів карт пам’яті. Цьому сприяло те, що раніше багато виробників побутової електроніки намагалися створити для своїх виробів свій формат карт. Однак, зараз спостерігається стійка тенденція до уніфікації і використання тільки певних форматів.
Найбільш популярним форматом карт пам’яті вважається формат SD card (це абревіатура від Secure Digital Card). З’явився цей формат у 1999 році і з того часу набув широкого поширення. SD карта відрізняється від своїх попередників можливістю захисту інформації від несанкціонованого доступу, звідси і «Secure».
Є кілька типів SD карт, які відрізняються за розміром. Розміри карт пам’яті SD бувають наступні:
- Стандартна SD карта – розмір 2,1 мм (Товщина) х 32 мм (Довжина) х 24 мм (Ширина);
- Mini SD (міні СД) карта – розмір 1,4 х 21,5 х 20 мм;
- Micro SD (мікро СД) карта – розмір 1,0 (0,7) х 15 х 11 мм.
Стандартні SD карти використовуються в портативних пристроях порівняно більших розмірів, наприклад, майже у всіх цифрових фотоапаратах. Mini SD і micro SD – використовуються в пристроях поменше, наприклад, в мобільних телефонах або Mp3 плеєрах.
Для зручності користувачів були розроблені спеціальні перехідники (адаптери) для карт пам’яті, які дозволяють використовувати Mini SD і micro SD карти в роз’ємах для стандартних карт. «Маленька» карта вставляється в адаптер і може використовуватися як «велика».
Через деякий час після початку використання формату SD card з’явилася необхідність використовувати компактні карти пам’яті для зберігання великих обсягів інформації. З цією метою формат SD був модифікований і з’явився формат SDHC (Secure Digital High Capacity).
Якщо на SD карту поміщалося до 4 Гб інформації, то на SDHC карту вже можна записати до 32 Гб.
Наступним поколінням SD карт стали SDXC карти, це нові карти пам’яті, які з’явилися зовсім недавно – вони можуть вміщати до 2 Тб інформації.
За розмірами SDHC і SDXC карти теж можуть бути стандартними, mini SDHC (SDXC) і micro SDHC (SDXC) відповідно.
Потрібно зауважити, що кожне покоління SD карт підтримує попереднє покоління, але не навпаки. Наприклад, якщо фотоапарат працює з SDHC картою, то він буде працювати і з SD, але не з SDXC.
Крім SD форматів використовуються й інші формати карт пам’яті, наприклад, такі як Compact Flash, Microdrive, MultiMediaCard, SmartMedia, Memory Stick, xD-Picture та інші. Багато з цих форматів поступово втрачають свої позиції на ринку, поступаючи їх SD картам. Найчастіше такі формати використовуються у вузькоспеціалізованій техніці або тільки в продукції окремих виробників.
Не дивлячись на це, при виборі карти для конкретного пристрою, першим ділом з’ясуйте, який тип карт він використовує, така інформація повинна бути в інструкції до цього пристрою.
2. Клас швидкості карт пам’яті.
Як говорилося вище, карти сімейства SD є зараз найбільш популярними. Одним з головних параметрів, який впливає на їх продуктивність, є швидкість запису картою інформації. Вимірюється ця швидкість кількістю Мегабайт, які карта може записати за 1 секунду. Щоб різні карти можна було класифікувати за однією шкалою, були введені так звані класи швидкості. На даний момент найбільш часто можна зустріти такі класи швидкості карт пам’яті:
Class 2 – у нього швидкість запису інформації складає не менше 2 МБ в секунду;
Class 4 – не менше 4 МБ / сек.
Class 6 – не менше 6 МБ / сек.
Class 10 – не менше 10 МБ / сек.
Class 12 – не менше 12 МБ / сек.
Class 16 – не менше 16 МБ / сек.
В принципі, існують карти і 45-го класу, але вони зустрічаються нечасто.
На питання: «який клас карти пам’яті кращий?» Відповісти дуже просто, адже зрозуміло, що чим вище клас – тим краща і швидша карта.
Для кожного виду пристроїв є свій рекомендований мінімальний клас швидкості. Так, для сучасних мобільних телефонів можна порекомендувати карти не нижче 4 класу, для фотоапаратів – не нижче 6 класу для «мильниць» і 10-го класу для «дзеркалок».
З кожним роком вимоги до швидкості карт будуть тільки зростати. Вже зараз карти 2-го класу майже невитребувані.
3. Об’єм пам’яті карти.
Об’єм пам’яті вказує на те, скільки інформації може поміститися на карту. На даний час цей обсяг вимірюється в гігабайтах.
Максимальний об’єм карти пам’яті, який зараз можна легко зустріти на ринку – 128 Гб, мінімальний обсяг – 2 Гб.
З особистого досвіду помічено, що яку б «велику» за обсягом карту Ви не купили, рано чи пізно Вам її буде мало.
Також варто звернути увагу на те, який об’єм карти пам’яті підтримує пристрій. Наприклад, якщо поставити карту об’ємом 16 Гб в не дуже новий мобільник – він може її просто не «побачити».
Багато фахівців, при виборі обсягу карти, радять купувати більше карт меншого обсягу, ніж менше карт більшого обсягу. Наприклад, краще купити дві карти по 16 Гб, ніж одну на 32 Гб. Такі рекомендації виходять з того, що цінну інформацію краще зберігати не на одній карті, а на декількох. Якщо карта вийде з ладу, Ви не втратите всю інформацію, а тільки її частину.
До речі, при покупці карти, можете відразу придбати пристосування для читання карт пам’яті – кардрідер.
Кардрідер – це пристрій, за допомогою якого Ви зможете легко «перекидати» інформацію з різних карт на свій комп’ютер або навпаки, що підключається до ПК в основному через USB порт. Вибираючи кардрідер перевірте чи підтримує він саме необхідний Вам формат карт.
Тепер, після ознайомлення з особливостями і характеристиками карт пам’яті, Ви будете знати, яку цифрову карту пам’яті вибрати і Ваша інформація буде надійно збережена.